Laboratoř 3D tisku na FIT ČVUT 3D tisk na FIT ČVUT

Lidé v naší laboratoři

Facebook Twitter Google+ YouTube

Miro Hrončok

Miro Hrončok Miro je vedoucím a správcem laboratoře. Stará se o obsah tohoto webu a je autorem i dalších tiskových materiálů týkajících se projektu 3D tisku na FITu. Protože vytvořil i tuto stránku, zařadil se sobecky už na druhé místo, aby si ostatní mysleli, že je důležitý. Není to ale pravda, do labu si jen chodí parkovat koloběžku a popíjet kávu. Miro je profesionálním stavitelem kufrů pro tiskárny, studentem magisterského programu FIT a bývalým šéfredaktorem portálu LinuxEXPRES.cz. Stejně jako Marek se podílí na výuce několika předmětů na fakultě. Momentálně pracuje na tom, aby všechny programy, které používáme, byly dostupné v repozitářích distribuce Fedora.

Tomáš „Syky“ Sýkora

Tomáš Sýkora Syky je bývalý profesionalní hráč baseballu, který je stabilním členem laboratoře a úspěšně se živí vývojem mobilních aplikací pro iOS. V labu rozbíjí židle, ale nedělá to schválně.

Jakub Průša

Jakub Průša Kuba je nejnovějším přírustkem do naší 3Dlab rodiny a do tisknutí se vrhnul s vervou. Protože se rád vrací do svých dětských let, vzal si na starosti tisk RC modelu auta. Momentálně studentem magisterského studia FIT a kromě 3D tisku věnuje svůj čas programováním iOS aplikací.

Neaktivní členové

Někteří členové našich řad již nejsou mezi námi, uvítáme, když se k nám přidáte třeba vy a rozšíříte naše řady.

Marek Žehra

Marek Žehra Marek je bývalým vedoucím projektu 3D tiskárny na FITu, byl hlavním tahounem a erudovanou tváří naší tiskárny. Je autorem většiny návrhů nových objektů pro tisk a podílí se také na návrzích a zlepšení samotných tiskáren. Je absolventem magisterského programu Znalostní inženýrství. Marek je nyní programátorem iOS aplikací ve společnosti Seznam.cz a 3D tisku se věnuje pouze jako zájmové činnosti.

Honza Friedl

Honza je spojka mezi strahovskou tiskárnou a tou naší. Účastní se obou projektů a tak může nabyté zkušenosti porovnávat a sdílet s ostatními. Je nejen studentem FITu, ale také členem akademického senátu fakulty.

Martin Kopecký

Martin se účastní většiny projektů v labu a vymýšlí různé zlepšováky. Je studentem magisterského programu na FITu.

Honza Vaněk

Honza je absolventem magisterského programu Fakulty architektury a byl tak zatím jediným členem labu, který není z FITu. Není limitován programátorskou logikou a tak neustále vymýšlí věci, které se ostatním zdají nereálné. Většinou se mu to ale povede. Vymyslel obří tiskárnu Golem a neustále ji předělává a zlepšuje.

Vojta Pithart

Vojta Pithart Vojta byl studentem bakalářského programu FIT a aktivním členem labu v době jeho zakládání. Nyní se rozhodl ukončit akademické působení a věnuje se naplno práci pro Středisko společných činností Akademie věd jako IT specialista. Vojta i nadále sporadicky vypomáhá na akcích labu a prý se mu po nás stýská.

Adéla Chrastinová

Adéla je absolventkou Katedry počítačů na FELu a stála u zrodu FITu. V nedávné době při mateřské dovolené pomáhala s propagací fakulty. Společně s Radkem Doubravou je iniciační osobou projektu 3D tiskárny na FITu, starala se o jeho propagaci a komunikaci s fakultou. Nyní se věnuje rodině.

Gary Fibiger

Gary je jedním ze zakládajících členů labu, ale přestože nadále studuje na FITu, do labu zamíří spíše sporadicky. Je autorem našeho loga.